© 2023 by Mums Tums and babies. Proudly created with Wix.com

Follow Us
  • Google+ Black Round
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

Baci bum bác

„Zvukové a rytmické vnímání okolí“

Čtvrtek 15:15 - 16:00

 

Cena

1440 Kč

Cílová skupina

Děti 1,5 - 2,5 roku (3 roky) s doprovodem

Délka lekce/počet lekcí v pololetí

45 minut/18 lekcí

 

Lekce se neuskuteční 22. 2. (Jarní prázdniny), 29. 3. (Velikonoční prázdniny)

Tyto lekce jsou automaticky předem odečteny z ceny kurzu!

Lektorka

Marie Lobovská (Zichová)

 

Medailonek lektorky

Hudbě se věnuji již od malička. Prošla jsem základní uměleckou školou a konzervatoří v Plzni. Své znalosti v hudbě jsem rozšířila i ve Francii, kde jsem objevila metodu nového vnímaní hudby a tvoření tónu. Na konzervatoři Edgara Varese v Paříži jsem pak získala D.E.M. diplom.  S dětmi pracuji 5 let. Rok jsem vyučovala na hudební škole Maoin Cheoil v Galway v Irsku. Již 4. rokem učím na hudební škole B. Smetany v Plzni. Po odchodu na mateřskou jsem se začala věnovat metodě Mozartův efekt (metoda poukazující na určitý druh hudby, který pozitivně ovlivňuje způsob myšlení matky a urychluje rozvoj nenarozeného dítěte). Po narození dcery jsem se začala zajímat o hudebně-rozvojové metody pro úplně nejmenší. Prostřednictvím své dcery a praxe na hudebních školách si uvědomuji, jak je zvuk a rytmus nesmírně důležitý pro děti již v brzkém věku.

Vystudovaný obor: akordeon, hudební nauka, dějiny hudby.
Studovala jsem i zpěv, hru na klavír, flétnu a alt saxofon, zájmově hraji na kytaru.
Hudební metody: hudební rozvoj pomocí Orffových nástrojů, Mozartův efekt, vlastní metody.

 

Více o mně na: marinette-accordion.com

Anotace kurzu

Pro děti do 3 let je nejdůležitější poznávání a jejich rozvíjení.
Mnoho běžného dění je přímo navázáno na zvuk nebo rytmus. Již první slova mají v sobě zvukový i rytmický vzorec, který dítě vnímá již v těle matky stejně tak, jako rytmus dechu. Poznávání zvuků a rytmů kolem nás napomáhá lepšímu a otevřenějšímu vnímání okolí, lepší vyrovnanosti dítěte v neznámém prostředí.

Rozvoj hudebního a rytmického cítění nemá primárně za cíl dát dětem základní hudební vzdělání nebo rozvíjet jejich hudební talent. Již existuje mnoho studií, které poukazují, že poslech hudby a rozvoj hudebního projevu u malých dětí napomáhá lepší prostorové představivosti a myšlení, vyrovnání se s abstrakcí. Mnoho věcí kolem nás má svůj rytmus. Pokud budeme rytmické cítění rozvíjet již od narození, dítě se bude lépe začleňovat do života, kde věci mají svůj rytmický tok, ať časový nebo dějový. V neposlední řadě nelze zapomenout, že zvukový rozvoj dítěte napomáhá k vývoji řeči a osobnosti.
 

Obsahová náplň kurzu

Formou hry se budou děti seznamovat se zvuky kolem nás a snažit se pochopit zvukové a rytmické souvislosti  - rozvoj představivosti.  Každou hodinu se budeme setkávat s Orffovými nástroji. Budeme se učit vnímat rytmus a  „povídat si řečí baci - bum - bác“ napomáhající rozvoji osobnosti, učit se rytmické návaznosti, pulsu. Nebudou chybět ani jednoduché zvukomalebné říkanky a písničky. V lekcích budeme poslouchat, naslouchat, vymýšlet nové zvyky, ťukat, bušit, klepat, šustit, šramotit i hrát na jednoduché hudební nástroje. Na konci kurzu budou mít rodiče možnost si vyrobit s dětmi Orffův nástroj - dešťovou hůl, aby v hudebním rozvoji a tvořivosti mohli pokračovat i o prázdninách.

Rodiče (doprovod) se nemusí obávat, že by jejich hudební schopnosti na tento kurz nestačily.

 

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now