© 2023 by Mums Tums and babies. Proudly created with Wix.com

Follow Us
  • Google+ Black Round
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

Cvičení pro miminka

 

Nelezoucí miminka: Pondělí 8:30 - 9:00

Lezoucí miminka: Pondělí 9:15 - 9:45

Kurzy pro miminka končí z důvodu možností lektorky 30. 4. Pokud do té doby nalezneme náhradní lektorku, kurz bude plynule navazovat do konce pololetí.

Cena

700 Kč

Délka lekce/počet lekcí v pololetí

30 minut/10 lekcí

 

Lekce se neuskuteční v tyto dny: 19. 2. (jarní prázdniny), 26. 2. (osobní důvody), 2. 4. (Velikonoční pondělí)

Tyto lekce jsou automaticky předem odečteny z ceny kurzu!

Lektorka

Vendula Bouchalová

 

Medailonek lektorky

Sportovními aktivitami žiji již od útlého dětství. Ve spojení se zájmem o funkci lidského těla pak pro mě bylo studium fyzioterapie jednoznačnou volbou. Během studií a po nich jsem ze začala věnovat zejména primární prevenci úrazů a přetížení u sportovců, terapii takzvaných funkčních poruch a psychosomatice. Výzkumná činnost mě zavedla i na pole neurologie a studování autoimunitního onemocnění - roztroušené sklerózy mozkmomíšní. Veškeré zatím nabyté dovednosti a zkušenosti mě ale stále vrací na začátek. K psychomotorickému vývoji dětí. Zde pravděpodobně, i podle nejnovějších výzkumů, najdeme základy většiny pozdějších problémů spojených s pohybovým aparátem. Proto jsem se rozhodla věnovat se i této oblasti, vrátit se na začátek a inspirovat se i od těch nejmenších.

Anotace kurzu

Během prvního roku dítěte probíhá velmi rychlý psychomotoriocký vývoj, který má vliv na prevenci případných budoucích problémů pohybového aparátu ve školním věku i v dospělosti. Proto je v tomto období vhodné správný  psychomotorický vývoj podpořit co nejrozmanitějšími pohybovými aktivitami a podněty.

 

Obsahová náplň kurzu

Během lekcí “Cvičení pro miminka” se maminky seznamují s aktivitami, které podporují správný vývoj miminka pomocí nových podnětů (zejména zrakových, zvukových či změn polohy). Během lekcí se naučíte s miminkem bezpečně manipulovat, zábavným způsobem ho motivovat k pohybu, vyzkoušíte si cvičení na balančních pomůckách (fitbally, overbally), které svojí nestabilitou stimulují rovnovážné reakce a podporují svalovou souhru. U lezoucích nebo již chodících dětí se do lekcí zařazuje také měkká překážková dráha, která dále zvyšuje pohybovou rozmanitost a dovednosti dítěte. Veškeré cvičení je doprovázeno tématickými básničkami a písničkami, které u dětí rozvíjejí mimo jiné i cit pro rytmus.

 

Lekce cvičení jsou vedeny zkušeným fyzioterapeutem v malých skupinkách (maximálně 9 maminek s dětmi).

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now