© 2023 by Mums Tums and babies. Proudly created with Wix.com

Follow Us
  • Google+ Black Round
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

Hudebníček

Velké hudební objevy pro malé hudebníky

Čtvrtek 16:15 - 17:00

Cena

1440 Kč

Cílová skupina

Děti 3 - 6 let

Vhodné i pro mladší sourozence od 2 let

Délka lekce/počet lekcí v pololetí

45 minut/18 lekcí

 

Lekce se neuskuteční 22. 2. (Jarní prázdniny), 29. 3. (Velikonoční prázdniny)

Tyto lekce jsou automaticky předem odečteny z ceny kurzu!

Lektorka

Marie Lobovská (Zichová)

 

Medailonek lektorky

Hudbě se věnuji již od malička. Prošla jsem základní uměleckou školou a konzervatoří v Plzni. Své znalosti v hudbě jsem rozšířila i ve Francii, kde jsem objevila metodu nového vnímání hudby a tvoření tónu. Na konzervatoři Edgara Varese v Paříži jsem pak získala D.E.M. diplom.  S dětmi pracuji 5 let. Rok jsem vyučovala na hudební škole Maoin Cheoil v Galway v Irsku. Již 4. rokem učím na hudební škole B. Smetany v Plzni. Po odchodu na mateřskou jsem se začala věnovat metodě Mozartův efekt (metoda poukazující na určitý druh hudby, který pozitivně ovlivňuje způsob myšlení matky a urychluje rozvoj nenarozeného dítěte). Po narození dcery jsem se začala zajímat o hudebně-rozvojové metody pro úplně nejmenší. Prostřednictvím své dcery a praxe na hudebních školách si uvědomuji, jak je zvuk a rytmus nesmírně důležitý pro děti již v brzkém věku.

Vystudovaný obor: akordeon, hudební nauka, dějiny hudby.
Studovala jsem i zpěv, hru na klavír, flétnu a alt saxofon, zájmově hraji na kytaru.
Hudební metody: hudební rozvoj pomocí Orffových nástrojů, Mozartův efekt, vlastní metody.

 

Více o mně na: marinette-accordion.com

Anotace kurzu

Kurz je zaměřený především na osobnostní rozvoj dítěte skrze hudbu a rytmus. Propojení rodiny zkrze hudbu, rozvíjí hudebně rytmické cítění v rodině formou hry, kterou zvládnou malí i dospělí. Kurz má za cíl ukázat, že hudba může být v každé rodině i bez hudebního zázemí ze strany rodiny.

Kurz rozvíjí zvukovou a rytmickou tvořivost, která je v tomto věku dítěte důležitá. Existující studie poukazující, že poslech hudby a rozvoj hudebního projevu u dětí napomáhá lepší představivosti a myšlení, vyrovnání se s abstrakcí. Pomáhá sdělit to, co je řečí nesdělitelné, ventilovat své pocity a vytvořit u dítěte projevovou rovnováhu.

Rozvíjení rytmického cítění již od narození, pomůže pak dítěti, že  se lépe začleňuje do života, kde věci mají svůj rytmický tok, ať časový nebo dějový. Protože vše kolem nás má svůj rytmus.

Obsahová náplň kurzu

V lekcích si děti budou hravou formou uvědomovat provázanost hudby a rytmu s běžným všedním dnem, rozvíjet hudební představivost. Každou hodinu se budeme setkávat s Orffovými nástroji, zpívat a hrát si za doprovodu akordeonu. Nenásilnou formou pochopíme některé základní hudební pojmy. Propojíme skrz hudbu všechny účastníky kurzu (rodiče i děti) a hlavně si to pořádně užijeme.

 

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now