© 2023 by Mums Tums and babies. Proudly created with Wix.com

Follow Us
  • Google+ Black Round
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

MaMimiNa

Pěvecký sbor pro rodiče s miminky a malými dětmi

Pátek 15:00 - 17:00

 

Cena

2160 Kč

 

Cílová skupina

Pěvecký sbor MaMimiNa byl založen na základě myšlenky, že plno maminek i tatínků si rádo zpívá a prozvěvuje, ale do jejich životů vstoupila nádherná událost v podobě narození potomka a jejich aktivita se najednou stala být v mnoha ohledech omezená. Ať už tím, že v běžných pěveckých sborech jsou dětičky většinou nežádoucí, či pocit, že se svému koníčku nemohou věnovat naplno.  A tak vznikl náš sbor, který sdružuje maminky i tatínky právě s jejich potomky za účelem společného zpívání. Dospěláci se rozvíjí v hlasovém projevu, zatímco miminka a dětičky jsou u rodičů a v sociálním prostředí svých vrstevníků. Přirozená hudební atmosféra podporuje jejich kreativní rozvoj a kontaktní pohled na život již od útlého věku. Své děti můžete přivést s sebou a celou dobu zkoušky mohou být s vámi. Kurz je tomu přizpůsoben a s klidným svědomím a bez strachu z vyrušování se o své děťátko můžete kdykoliv postarat.
 

Délka lekce/počet lekcí v pololetí

120 minut/18 lekcí

 

Lektorka

Marie Psotná

 

Medailonek lektorky

Hudbě se věnuji již od dětství. Začínala jsem na umělecké škole, kde jsem se věnovala především zpěvu ve sboru a hře na klavír. 
Ani nadále mě touha po uměleckém tvoření neopouštěla a s narozením mé dcery jsem pochopila, jakým směrem se v tomto oboru dál vydat. Vždy jsem aktivně zpívala a při péči o miminko mi najednou chyběla možnost chodit do sboru či jinam za účelem zpěvu. Nechtělo se mi čekat až bude dcerka větší a budu jí moci dát někomu na hlídání, tak jsem založila pěvecký sbor MaMimiNa. 
Taktéž se celý život aktivně věnuji psychologii člověka a různým alternativním směrům. Vedu pěvecký sbor konTAKTovka pro lidi, kteří si myslí, že neumí zpívat, kde se krásně propojuje psychika člověka se schopností vyjadřovat se zpěvem.
V současnosti studuji zpěv na soukromých hodinách a sbírám zkušenosti zpěvem v komorním pěveckém čtyřtetu.
Více o mých aktivitách na: www.kontaktovka.cz

 

Anotace kurzu

Pro dospělé je důležitý pocit sounáležitosti a osobního rozvoje. Zpěv je jedním takovým nástrojem, který tyto faktory naplňuje. Je to forma projevu vlastních emocí, kreativity a cítění. Zpěv nabíjí a inspiruje.
Skutečnost, že se rodič věnuje zpěvu a již od malička tomuto vnímání vystavuje i své děti je velmi žádoucí a podnětná. Dítě tak poznává nástroj, kterým se může projevit a vyjádřit své emoce již od útlého věku. Lépe vnímá zvuky kolem sebe a přirozeně se v něm rozvíjí smysl pro melodii a rytmus. Velmi dobře cítí energie, které hudba produkuje. 
Tím, že je rodič společně se svým děťátkem při této aktivitě, tak se taktéž posiluje vztah a kontakt mezi nimi, což je důležité pro další sebevědomý vývoj dítěte.

 

Obsahová náplň kurzu

Na každé hodině se naučíme jednu (či více) vícehlasích písní z nichž většina jich je známých a populárních. Takže vás to rozhodně bude bavit:-). Aranže jsou složeny přímo pro pěvecký sbor a jsou převážně lehce naučitelné. Takže i ti, kteří si moc nevěří v tom, že se ve svém hlase udrží, nemusí mít obavy. Společně to zvládneme. Naučíme se i různé techniky správného dýchání při zpěvu, cvičení na posílení bránice a usazení hlasu a nebudou chybět ani artikulační cvičení.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now